X
Domain & Hosting
Domain & Hosting

İzmir Web Tasarım Domain & Hosting

Web Sitenize özel Dünya’nın en büyük sunucularını barındıran Hostgator firmasının ayrıcalığını İzmir Web Tasarım ayrıcalığı ile yaşamak için bizimle iletişime geçiniz. Web sitenize özel hosting paketini en uygun fiyat garantisi ile oluşturalım.

  • Hız (Sitenizin açılma hızı)
  • Siteniz için size verilecek alan boyutu (MB)
  • Desteklediği programlar ve genel özellikler

İzmir Web Tasarım aynı zamanda domain hizmeti vermektedir. Hiç bir ücret talep etmeden firmanız adına  web adresinizi tescil ettiriyoruz. Belgelerinizi göndermeniz halinde com.tr alan adınız için müsacatınızı gerçekleştiriyoruz.

Hosting kelimesinin Türkçe karşılığı: barındırma, ev sahibi olma gibi anlamlar taşıyor. Şimdi bu hizmetten ve yararlarından size kısa kısa bahsedeceğiz. Bu hizmetler aslında sürekli kullandığımız fakat ne olduğunu bilmediğimiz hizmetler.  Hazırladığınız web sayfalarını yüklemek için bir yere ihtiyacınız vardır. Sitenizin çalışır olması için konfigüre edilmiş olan sunucularda sizin yerinize ayrılan yere Hosting denir. Hosting hizmeti, bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu ismi verdiğimiz makinalar üzerinden yapılmaktadır. Sunucular sürekli aktif ve günün her saati açık olmak zorundadır. Sunucular datacenter dediğimiz özel yerlerde muhafaza edilmektedir. Bu yerlerde sürekli bir sistem mühendisi, jeneratör, klima, metro, internet (yüksek hızda internet) gibi faktörlerin olması gerekmektedir. Domain Hosting Hizmeti ile Tüm bu seçenekler bir araya geldiğinde sunucu ve Hosting hizmeti sağlanmış olmaktadır.  Ayrıca kullandığımız maillerde bu sunucular üzerinden sağlanmaktadır.