X

Yazar: 10 Mart 2020

Yeni Bir Web Siteye İhtiyacınız Olduğuna Dair 5 İşaret

Yeni Bir Web Siteye İhtiyacınız Olduğuna Dair 5 İşaret

Web siteniz yanıt vermiyor

Bu liste önem açısından düzenlenmemiş olsa da, web sitenizin duyarlı olmaması yeni bir tane düşünmeye başlamanız için oldukça önemli bir nedendir. Duyarlı bir web tasarımı, web sitenizin farklı cihazlarda doğru bir şekilde görüntülenmesini ve masaüstü PC, dizüstü bilgisayar, tablet veya cep telefonu olsun unutulmaz bir kullanıcı deneyiminin her ekrana çevrilmesini sağlamalıdır.

En önemlisi, son verilere göre mobil kullanım, kullanıcıların% 60’ından fazlasını akıllı telefonlarından web’de gezinmenin bir yolu olarak masaüstü kullanımını hızla geçiyor. Artık her zamankinden daha fazla, yalnızca yanıt vermeyen bir web sitesinde müşterilerinizi uzaklaştırmayı göze alamazsınız. Yapabilir misin?

Yeni Bir Web Siteye İhtiyacınız Olduğuna Dair 5 İşaret

Yeni Bir Web Siteye İhtiyacınız Olduğuna Dair 5 İşaret

Web sitenizin yüklenmesi sonsuza kadar sürer

Bu araştırmaya göre, tüketicilerin% 47’si bir sayfanın 2 saniye veya daha kısa sürede yüklenmesini bekliyor. Tüketicilerin% 40’ının yüklenmesi 3 saniyeden uzun süren bir web sitesini terk etmeye karar vereceğine de dikkat çekmek gerekir. Çözüm gayet açık,  ziyaretçilerinizi sitede tutmak için anında yüklendiğinden emin olmalısınız. Web sitenizin ekranda görünmesi uzun sürüyorsa, yenisini düşünmenin tam zamanı.

Siteniz çok yavaşsa, dürüst olalım çok geç kalmışsınız demektir. Büyük olasılıkla potansiyel müşterileri kaybediyorsunuz ve Google algoritması sonucuna zarar veriyorsunuz. Ve hepimiz Google’ın kral olduğunu biliyoruz.

Hemen çıkma oranınız yüksek

İlk olarak, hemen çıkma oranı nedir ve neden buna önem vermelisiniz? Google’a göre, hemen çıkma, sitenizdeki tek sayfalık bir oturumdur. Kötü bir şey mi? Sitenizin başarısı, birden fazla sayfayı görüntüleyen kullanıcılara bağlıysa, evet, yüksek hemen çıkma oranı kötüdür.

Hemen çıkma oranınızın yüksek olması için kafa karıştırıcı kullanıcı deneyimi, okunamayan içerik, çekici olmayan tasarım veya hatalı işlevsellik gibi çeşitli nedenler vardır. Şanslısınız, web sitenizin yeni bir tasarımı tüm bunlara yardımcı olabilir.

Markanızla uyumlu değil

Yakın zamanda yeniden markalama yaptınız ve mevcut web siteniz bunu göstermiyor mu? Bu gerçekten size olumsuz geri dönüşler sağlayacaktır. Yenisine ihtiyacınız olduğu kesin.

Günümüzde çoğu işletme için dijital, birincil iletişim yoludur. Web siteniz markanızla eşleşmiyorsa, potansiyel müşterilerinize kafa karıştırıcı bir mesaj gönderiyor olabilirsiniz ve bu hiç de iyi değildir.

Web siteniz iyi görünmüyor

En önemli şey: Web sitenizden memnun musunuz? Bununla gurur duyuyor musunuz? İşletmeniz hakkında doğru bir izlenim bıraktığını düşünüyor musunuz? Cevabınız hayır ise bizimle iletişime geçerek bu konuda sizlere fikir oluşturmamızı sağlayabilirsiniz.

Şaşırtıcı değil, ancak Adobe’ye göre, tüketicilerin% 66’sı güzel ve sade ve düz olarak tasarlanmış bir şeyi görmeyi tercih ediyor. Daha da ötesi, araştırma, izleyicilerin% 68 kadarının çekici düzen ve fotoğrafçılık gibi genel iyi tasarımı içerik görüntüleme deneyiminin ilk üç faktöründen biri olarak seçtiğini öne sürüyor.