X

Yazar: 8 Mayıs 2016

Web Tasarım Firması AWT Ajansı

Web Tasarım Şirketi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelişen teknolojiyle birlikte artan internet kullanımı, firmaların sanal alemde de kendilerine dükkan açmalarına sebep olmuştur. Günümüzde artık hemen her firmanın ufak çaplıda olsa sanal dükkanı vardır. Burada markasının ürünlerini görsel ve yazılı veya sesli olarak tanıtır. Bu tanıtımlar sonucunda alıcı; markete, pazara gitmeden gönül rahatlığıyla buradan alışverişini yapar. Ayrıca insanların çoğu vakit bulamama gibi nedenler ile tamamıyla internete dönmüş ve buradan alışveriş yapmaktadırlar. Bu denli önemli olan sanal dükkanlar, maalesef beş kuruş ucuz olsun diyen  bazı firmaların hiçbir web bilgisi olmayan tuzakçı kişilerin ekmeğine sağ sürmüştür.   Bu duruma şöyle açıklık getirelim siz bir sanal dükkan açmak istiyorsunuz, yani web sitesi, bununla ilgili aramalar yaptığınızda karşınıza bir sürü rekabet halinde firmalar çıkıyor sizde hangisi ucuz ise referansına bakmadan onu tercih ediyorsunuz. Web siteniz açılıyor fakat bir ay sonra ne bir bilgi güncellemesi nede sayfalarda istenilen değişiklikler olmuyor. Sonra bu siteyi çöp kutusuna atıp tekrar bir web sayfası satın alıyorsunuz. Burada hem zaman kaybı hem de maddi kayıp yaşıyorsunuz. İşini profesyonel  ve muntazam yapan şirketler ile çalışırsanız hem maddi hem de zamandan tasarruf yaparsınız. Ayrıca işinin ehli olmayan web şirketleri sizin markanızın adının kötüye çıkmasına dahi sebep olabilir. Bu yüzden seçtiğiniz firmanın özelliklerini iyi belirlemeli ve referanslarına çok dikkat etmelisiniz. Seçtiğiniz web tasarım firmasının öncelikle markanızı veya ürününüzü çok iyi analiz edip, beklentilerinizi, ulaşmak istedikleriniz hedefleri iyi algılayıp harekete geçmelidir. Eğer bu özellikleri yerine getiremeyen firma var ise ondan uzaklaşıp yeni profesyonel anlamda olan firmaları tercih edin.   Tercih ettiğiniz firmanın; kendi web sitesi etkileyici, dikkat çekici ve profesyonel anlamda hazırlanmış  olmalıdır. Eski çalışmalarını incelediğinizde yaptıkları sizin içinize sinmelidir.  Önceki çalışmalarını göz önüne aldığınızda başarı kalitesi yüksek olmalıdır. Firmanın kendi web sitesinde İletişim ve adres bilgileri ön planda tutulup rahatlıkla ulaşılabilir nitelikte olmalıdır.  Ayrıca bir web firmasının görevi sadece web sayfası oluşturup bırakmak değildir, bu sadece ilk adımı kapsar. Web sitesinin devamlı içerik girilerek yayılması ve güncel tutulması gerekmektedir. Bu unsurlar web tasarımı kadar önemlidir.

 

Başarılı Web Tasarım Firmaları Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle belirtmeliyiz ki, her alanda kötü orta, iyi, ve en iyi olduğu gibi bu şirketler arasında  da bunu görmek mümkündür. İşini en iyi profesyonel anlamda yapan bir firmanın ücreti ile sadece bir web sitesi açıp gerisini getirmeyen bir firmanın arasında dağlar kadar fark olacağını hiç şüphesiz herkes bilir. Peki kötü diye ucuz olan bir web firmasını tercih edersiniz ne olur cevabı çok basit. Hazır haldeki şablon muhtemelen markanıza uyarlanıyor ve sayfanızı açıyorlar. Ama teknik destek veya güncelleme gibi hiçbir işi çoğu yapmıyorlar. Orta halli olan firmalar uygun fiyatlardan çalışma sağlarlar ve teknik destekleri gibi alternatif hizmetleri mevcuttur. En iyi web hizmeti sunan firmalar bunu profesyonel anlamda yaparlar. A’dan Z’ye kadar web sitesiyle alakalı her sorun ve uygulamayla ilgilenirsiniz. Uzun lafın kısası siz sadece ücreti ödeyip başka hiçbir şeye karışmasınız. Web tasarım firması seçerken aşağıdaki unsurları göz önüne alarak seçim yapın.

 

  • Web tasarım veya başka web hizmeti veren   firmanın aldığı  işe verdiği önem ve  zamanında teslim süresine dikkat edin.
  • Web hosting , sunucu ve mail hizmetlerinde yardımcı olmalarına  yada servis sağlayıcı olmasına dikkat edin.
  • Web tasarımı yapan firmaya rahat bir şekilde ulaşıp taleplerinizi aynı hızda iletmelisiniz. Bu yüzden iletişim bilgileri muhakkak göz önünde olmalıdır.

 

  • Web tabanlı programlama  hizmeti vermeli böylece farklı online uygulamalar alarak, sayfanızı ziyaret eden müşterilerimize fayda sağlayıp web sayfanızda kalma sürelerini uzatırsınız.

 

 

 

  • CMS içerik yönetim sistem uygulamasının olmasına dikkat edin. Bu uygulama bilgilerde bir değişiklik yapmak istediğinizde, bu uygulama ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

  • Fiyatlarına  süreklilik hizmeti vermelidir. Bu duruma çok dikkat etmelisiniz. Başta anlaştığınız fiyat üzerinden devam etmelisiniz. İlk güncellemesinde şu kadar fiyat olur dememelidirler. Çünkü web sayfası tek seferliğe açılmıyor. O sitenin içeriğiyle ve herhangi bir sorun olduğunda web tasarım şirketi