X

Yazar: 21 Mayıs 2020

Web Tasarım Firmaları Nasıl Çalışmalıdır?

Web sitesine dair tasarımları yapan web tasarım firmalarının belirli kriterlerde hizmetlerini ortaya koymaları gerekmektedir. Aksi takdirde yanlış ve aksilik içeren işlerin ortaya çıkmasına neden olarak, işlerin herhangi bir sonuca ulaşmaması durumu kendini gösterebilmektedir.

Web tasarım firmaları genel olarak belirledikleri yolu tecrübe ve bilgiyle donatarak, net bir şekilde ortaya koymalıdır. Aynı zamanda da SEO firması olarak da devreye girebilmektedirler.

Web tasarım firmaları, ortaya koydukları web sitesi tasarımlarının SEO kurallarına uygun bir şekilde meydana getirmektedirler. Böylelikle kullanıcılarının zengin bir biçimde olması muhtemel olan web sitelerini ortaya koymuş olacaklardır. Gerçek hesaplardan yapılacak olan backlink faaliyetlerinin yanı sıra doğal site trafikleri kapsamında da hareket etmektedir. Her gerçek SEO kuralları ışığında sitenin her zaman yüksek potansiyele sahip bir şekilde olmasını amaçlayarak hareket etmektedirler.

Web Tasarım Firmalarının Esas Aldığı Kriterler

 1. Site linklemelerinin kullanıcının aradığı bilgiye daha rahat bir şekilde ulaşmasını sağlayacak biçimde gerçekleştirilmesi.
 2. Her sayfanın belirli kurallara bağlı olarak tasarlanması
 3. Sitenin açılma hızının her cihazda aynı şekilde olması
 4. Sitenin görünümünün tüm cihazlarda aynı seviyelerde olması
 5. Site içeriklerinin özgün olması
 6. Grafik kalitesinin yüksek olmasının yanı sıra site hızını olumsuz etkilememesi
 7. Görsellerin web sitesi tasarımı içerisinde dengeli bir konumda olması.
 8. Site kodlamalarının düzenli ve temiz bir şekilde gerçekleştirilmesi.
 9. Site içerisinde yer alan H taglarının düzenli ve her sayfada varlık göstermesi.
 10. Site standartlarının sağlandığından emin olunması.
 11. Sosyal medya hesaplarının bulunması ve siteyle bağlantılı kalması.
 12. Web sitelerinin tüm arama motorlarında kayıtlı olması ve CML yapıda var olan site haritalarının arama motorlarında bulunması.

Bu şekilde var olan SEO kurallarına uygun bir şekilde web sitesi tasarlamak her zaman kullanıcılara kolaylıkla ulaşabilecektir.