X

Yazar: 29 Mart 2020

İşletmeniz İçin Doğru İzmir Web Sitesi

Dünyaya tanıtmaya hazır olduğunuz bir fikriniz veya işletmeniz varsa, bir web sitesine ihtiyacınız var.

Bazılarınız zaten bir sosyal medya varlığına sahip olabilir, ancak bir web sitesi fikrinizi, ürününüzü veya hizmetinizi müşterinize veya topluluğunuza tanıtmanıza izin verecektir. Ayrıca kabilenizle bağlantıda kalabilmeniz için e-posta adreslerini toplamanıza izin verir. Herhangi bir noktada, en sevdiğiniz sosyal medya platformlarından biri mağazayı kapatmaya karar verebilir ve binlerce takipçinize erişiminizi kaybedersiniz.

İşletmeniz İçin Doğru İzmir Web Sitesi

İşletmeniz İçin Doğru İzmir Web Sitesi

Web sitenize hangi içeriği koymak istediğinizi zaten bildiğiniz yerde olabilirsiniz, ancak hangi içerik yönetim sistemini (CMS) seçeceğinizden emin değilsiniz. CMS, web sitenizin içeriğini kolayca güncellemenizi sağlayan bir web platformudur. CMS’ler yıllar içinde daha sofistike hale geldi ve hepsinde WYSIWYG (gördüğünüz şey aldığınız şey) editörleri ve programlama temaları olmayan kişilerin güzel web siteleri oluşturmasına izin veren web temaları var.

Piyasada birkaç seçenek var, ancak fikrinize veya işinize bağlı olarak aşağıdaki üçten biriyle gitmenizi tavsiye ederim. Piyasada ücretsiz CMS seçeneği vardır; ancak, işletmenizle birlikte büyüyecek gelişmiş bir web sitesi oluşturmanıza olanak sağlamak için bu ücretli web platformlarından biriyle gitmenizi öneririm.

Çok fazla geçit olduğunu bilin. Örneğin, bu platformların üçünde de ürün satabilirsiniz. Ayrıca, hepsi çeşitli araçlarla entegre olur, sadece işiniz için ihtiyacınız olan araçlarla veya yazılımlarla entegre olan bir CMS seçtiğinizden emin olmanız gerekir.

İşletmenizin ve içeriğin amacı, seçeceğiniz doğru platformu belirlemenize yardımcı olacaktır. Ayrıca beceri seviyeniz ve neyle rahat olduğunuz konusunda gerçekçi olmanız gerekir. SquareSpace ve Shopify, hangilerinin sizin için en uygun olduğunu test edebilmeniz için ücretsiz denemeler sunar.

Yardıma ihtiyacınız varsa, bütçeniz dahilinde size yardımcı olacak geliştiricileri ve tasarımcıları bulmak için her zaman UpWork gibi çevrimiçi sitelere gidebilirsiniz. Referans istemeyi unutmayın ve bir tasarımcı arıyorsanız, tasarım portföyünün estetiğinizle eşleştiğinden emin olun.

Web sitenizin büyüdükçe gelişmeye devam edeceğini unutmayın. Kapının hemen dışında mükemmel olması gerekmez. Geri bildirim alırken gerekli değişiklikleri yapın çünkü içeriğinizi güncel tutmanız önemlidir.