X

Yazar: 9 Temmuz 2020

Google’da Üst Sıralara Çıkmanın Sırrı

Google’de üst sıralarda çıkmanın sırrı SEO uyumlu yazı yazmaktan geçer. Peki her yerde bahsi geçen ve bir çok kez karşılaştığınız SEO uyumluluk terimi tam olarak nedir ? SEO uyumlu içerik oluşturmanın püf noktaları nelerdir ? Bir makale tam olarak SEO uyumlu nasıl yazılır ? SEO uyumlu yazı yazmak için nelere dikkat etmek gerekir ?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir.

SEO aynı zamanda Arama Motoru Optimizasyonu’nun İngilizce karşılığı olan Search Engine Optimization (SEO) kelimelerinin kısaltılmış biçimidir.

Web sitenizin arama motoru sonuç sayfasında (SERP) daha iyi sıralamalar elde etmesi için sürekli geliştirmeler yapma sürecidir. SEO sayesinde web sitenizin performansını artırabilir daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.

Diyelim ki blogunuzda “SEO uyumlu makale nasıl yazılır” konusunda bir yazı yazmak ve yazınızın binlerce kişi tarafından ziyaret edilmesini istiyorsanız, yazacağınız yazının trafik potansiyelini öğrenmek adına öncelikli olarak yapmanız gereken anahtar kelime analizi olacaktır.

Anahtar kelime analizi için kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz bir çok araç var. Ben ise size bu yazımda benimde kullandığım 3 araç ve yöntemden bahsedeceğim. Sadece bu 3 aracı kullanmak, yazınızın google’da üst sırada yer alması için yeterli olacaktır.

1- Keyword IO Anahtar Kelime Aracı

2- Keyword Tool Anahtar Kelime Aracı

3- UbberSuggest Anahtar Kelime Bulma Aracı

Sonuç olarak, anahtar kelime analizi yaptıktan sonra ise geriye, site için SEO‘yu doğru uygulayarak ve araştırmanızı taçlandırmak kalıyor.

Tabii bir de yazınızı yayımladıktan sonra tanıtımını yapmanız gerekiyo ki bunların en başında yazınıza bancklink almak geliyor.