X

Yazar: 14 Mart 2020

Modern Web Tasarım İzmir Teknikleri

Bu içeriğin amacı, bir web sitesi oluşturmada en son teknolojileri, tasarım İzmir tekniklerini ve teorileri analiz etmektir. Web tasarım İzmir yöntemleri, HTML5, CSS3 ve JavaScript gibi web tasarım İzmir teknolojilerinin gelişiyle son on yılda değişmektedir. Bu tez, modern bir web sitesi oluşturmak için en iyi yaklaşımları göstermektedir ve yazarın bu yaklaşımı uyguladığı projelere örnekler vermektedir. Tez temel olarak duyarlı web tasarımı, CSS, HTML5, JavaScript, SCSS, Sass, jQuery ve ön uç çerçeveleri gibi uygulamaları açıklamaya odaklanmaktadır.

Bu içerik, bir web sitesi oluşturma sürecinde modern web tasarım İzmir teknolojilerini kullanmanın arkasındaki ilke ve yöntemleri sunar. Çalışma yılları boyunca yazar, bu ilkeleri uygulamak ve en son trendleri takip etmek zorunda olduğu projelere katılmıştır. Bu deneyim, her yeni web projesinde kullandığı etkili yöntemleri bir araya getirmesine yardımcı oldu. Bu ilkeleri uygulamak, yazara daha iyi bir kullanıcı deneyimi ve etkileşim sağlama fırsatı vermiştir.

Modern Web Tasarım İzmir Teknikleri

Modern Web Tasarım İzmir Teknikleri

Bu tezin amacı, web tasarımcılarına en son web teknolojileri hakkında bilgi vermek ve günlük projelerinde duyarlı, mobil ilk tasarımın faydalarını anlamalarına yardımcı olmaktır.

Etkili web tasarım İzmir ilkeleri

İyi web tasarımı kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılar ve onları web sitesine geri getirecek bir deneyime sahip olmalarını sağlar. Düzen tasarımına atıfta bulunarak, bazı etkili stratejiler şunları içerir: çevrimiçi olarak okunması kolay temiz yazı karakterlerinin kullanılması (örneğin, Arial ve Verdana gibi Sans Serif yazı tipleri), kullanıcı deneyimini geliştiren renk kombinasyonlarını kullanma: düğmeler için canlı renkler, metin ve arka plan, mantıksal bir sayfa yapısı oluşturma, tıklanabilir düğmeler tasarlama ve “üç tıklama kuralını” 1 izleme, ızgara düzenlerini kullanma gibi.

Web sitesinin geliştirme tarafına gelince, dikkate alınması gereken birkaç anahtar strateji vardır. Her şeyden önce, kullanıcının sayfada kalmasını ve içeriği okumasını sağlamak için sayfanın yükleme süresi çok önemlidir. Bu nedenle, sayfa yükleme süresini azaltmak için bir geliştirici resim boyutlarını (boyut ve ölçek) optimize etmeli, dosyaları birbirine ekleyerek birleştirmeli, HTTP isteklerini azaltmak ve HTML, CSS ve JavaScript’i küçültmek için kodu merkezi bir CSS veya JavaScript dosyasına birleştirmelidir. sıkıştırma yoluyla. Daha sonra, bir geliştirici günümüzde cep telefonlarının ve tabletlerin son derece kullanıldığını hatırlamalıdır, bu nedenle bir web sitesine birden fazla ekran boyutuna sahip birden fazla cihazdan erişilebilmelidir. Bu anlamda, duyarlı bir düzen en iyi yaklaşımdır. Duyarlı tasarım İzmir, CSS ortam sorguları veya Bootstrap veya Foundation gibi duyarlı bir ızgara sistemi ile oluşturulmuş ön uç çerçeveler kullanılarak elde edilebilir.