X

Yazar: 10 Mart 2020

Modern İzmir Web Tasarım Trendleri

Web tasarım endüstrisi hızla gelişiyor. Bir zamanlar trend olan şey bir yıldan daha az bir sürede modası geçmiş olabilir. Her gün yeni web tasarım araçları, teknolojileri ve trendleri tanıtılmaktadır. Geleceğe dönük ve hızla modası geçmeyen bir web sitesi oluşturmak için en son web tasarım trendlerini bilmek önemlidir.

Modern İzmir Web Tasarım Trendleri

Modern İzmir Web Tasarım Trendleri

Bu yazıda, size rekabet avantajı sağlayabilecek 2020 bazı izmir web tasarımı trendi hakkında bilgi edineceksiniz.

  1. Parlayan Renk Düzeni

Web tasarımcıları, web tasarımlarını popüler yapabilmek için parlak renk şemaları ve web tasarımı ile deney yapacaklar. İster beğenin ister beğenmeyin, cesur neon renk tonlarını ve yüksek doygun renklerin tonlarını görmeye hazır olun, 2020’de bu renkler ekranlarımızı süslüyor olacak. Bu renkler, tasarımınızı parlatmak için daha ince nüanslarla birleştirilecek.

Bu, farklı çift tonlu web tasarımının oluşturulmasına yol açacaktır. Bu çift tonlu web tasarımı harika görünmekle kalmaz, aynı zamanda şirket markanızın bir parçası haline getirme fırsatı da verir, özellikle de doğru rengi kullanıyorsanız. Bu web tasarım kalabalığın öne çıkmasını sağlayacak eşsiz bir görünüm verecektir.

  1. Fotoğrafları Grafiklerle Birleştirme

Web tasarımcıları, fotoğrafları çizimler ve grafiklerle birleştirerek kişiye özel bir mesaj iletmeye çalışacaklar. Bu tür görüntüler markanızı destekleyecek web sitenize yeni bir görünüm kazandırır. Gerçek fotoğraflarla bir araya getirilmiş daha fazla çakışan grafik görebiliriz.

Bu çizimlerin stilini marka kişiliğinizle eşleştirdiğinizden emin olun, aksi takdirde bu grafikleri ilk etapta kullanma amacını öldürür. İllüstrasyon tarzı, insanların fotoğraflarınızı nasıl algıladığını doğrudan etkiler. Örneğin, insanların sizi eğlenceli ve neşeli bir marka olarak görmesini istiyorsanız, bu görüntülere daha karikatürize bir dokunuş verebilirsiniz. Bir profesyonel olarak görülmek istiyorsanız, geometrik ve ayrıntılı çizimler kullanabilirsiniz.

  1. Konuşma Arayüzleri

Ses tabanlı arayüzler 2020’de günün ışığını görecek. Platform, sesli arama, sanal asistan, akıllı hoparlörler ve daha fazlasının yükselişiyle zaten ayarlandı. Tüm geliştiriciler ve tasarımcılar bu özellikleri tasarımlarına dahil etmelidir. Bu kolay olmasa da, ses tabanlı arayüzlerin geleneksel arayüze göre sunduğu avantajlar, onları kullanmaya teşvik edebilir.

Konuşma arayüzlerinin bazı avantajları:

  • Kolaylık ile kullanıcı deneyimini geliştirir
  • Kullanıcı tercihleri ​​hakkında yararlı bilgiler edinebilme
  • Rehberlik sunarak kullanıcıları etkileşimde tutun
  • Size rekabet avantajı sağlar

 

Ses tabanlı arayüzleri benimseyen çok az sayıda şirketle, rakipleriniz üzerinde kolayca avantaj elde edebilirsiniz. Ayrıca, web sitenizin hemen çıkma oranını düşürebilir ve web sitenizde nasıl gezineceğiniz konusunda rehberlik sunarak kullanıcıyı uzun süre web sitenizde tutabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı davranışı ve tercihleri ​​hakkında eyleme geçirilebilir bilgiler sağlayabilir.