X

Yazar: 7 Mart 2020

Kaliteli İzmir Web Tasarım Unsurları

Artık İzmir web tasarımının önemini bildiğinize göre, kaliteli bir tasarım yapan öğelere bakmanın zamanı geldi. İşte İzmir web tasarımınıza dahil etmek isteyeceğiniz yedi temel öğe.

Kaliteli İzmir Web Tasarım Unsurları

Kaliteli İzmir Web Tasarım Unsurları

  1. Sağlam gezinme

Kullanıcılar sitenize eriştiğinde, bilgilere hızlı ve kolay bir şekilde erişmek isterler. Olası satışların sayfanızda kalmasını istiyorsanız, kitlenizin kullanması kolay bir gezinme uygulamanız gerekir.

Kitleniz bilgi bulmak için mücadele etmek istemiyor. Gezinme çubuğunuza erişmek istiyorlar ve ihtiyaç duydukları bilgilere kolayca yönlendiriliyorlar. Gezinmeniz zayıfsa, kitlenizin sayfanıza katılmasını önlersiniz.

Ziyaretçilerin dikkat süreleri kısadır. Bunları sayfanızda tutmak istiyorsanız, bilgilere hızlı bir şekilde erişmelerine yardımcı olmalısınız. Düzgün tasarlanmış bir gezinme, ihtiyaç duydukları bilgilere ulaşmalarına yardımcı olur.

Navigasyonunuz basit ve açıklayıcı olmalıdır. Çok sayıda alt konuyu kapsayan geniş başlıklar ekleyin, böylece kitleniz ihtiyaç duydukları bilgileri kolayca bulabilir. Bu, kitlenizin hızlı bilgi bulmasına yardımcı olmanın en kolay yoludur.

  1. Duyarlı tasarım

Mobil cihazlardaki büyüme ile duyarlı tasarım her zamankinden daha önemli. Kitleniz sitenize akıllı telefonlar, tabletler ve masaüstü bilgisayarlar da dahil olmak üzere çok sayıda cihazdan erişecek. Bu olası satışların sitenizde kalmasını istiyorsanız, her bir kişinin olumlu bir deneyime sahip olduğundan emin olmalısınız.

Duyarlı tasarım, kullandıkları cihazdan bağımsız olarak kitlenizin sitenizde iyi bir deneyime sahip olmasını sağlar. İzmir web siteniz, İzmir web sitenizin cihazları için uygun boyutta olduğundan emin olmak için cihaza uyum sağlayacaktır. Bu, olası satışları sitenize ilgi çekici ve ilgi çekici tutmak için değerlidir.

Duyarlı tasarım, olası satışların sayfanıza daha uzun süre katılımını sağlar. Başarılı bir İzmir web sitesi tasarımına sahip olmak istiyorsanız, duyarlı tasarımı entegre etmelisiniz.

  1. Stil kılavuzu

Daha önce belirttiğimiz gibi, İzmir web tasarımının önemli olmasının bir nedeni, İzmir web sitenizin tamamında tutarlılık oluşturmasıdır. Tutarlılık, kitlenizin marka bilinirliği oluşturmasına yardımcı olur ve sayfanızla daha uzun süre etkileşimde kalmasını sağlar. Stil kılavuzu, İzmir web sitenizde tutarlı bir marka imajı korumanıza yardımcı olur.

Stil kılavuzu oluşturma

Stil rehberiniz, İzmir web sitenizin nasıl görünmesini istediğinizin temelidir. İzmir web sitenizdeki her sayfa için renk, biçim, tipografi ve daha fazlasına siz karar verirsiniz. Bu, bir kullanıcı sitenize her öğe eklediğinde diğer sayfalarla tutarlı olmasını sağlar.

Ekibinizin İzmir web sitenizde de tutarlılık yaratmasına yardımcı olacaksınız. Sitenize bir öğe eklediklerinde stil rehberinize başvurabilirler. Farklı kişilerin İzmir web sitenizde çalışmasını ve sitenize öğeler eklemesini kolaylaştırır.

İzmir web sitenizde tutarlı bir tasarıma sahip olduğunuzda, daha uyumlu bir site oluşturursunuz. Kitleniz sitenize daha uzun süre dahil olacak ve marka bilinirliği oluşturacaktır. Bu, daha fazla dönüşüm elde etmenize yardımcı olur.

  1. Amaçlı görseller

 

Şirketler bir İzmir web sitesine katılımı geliştirmeye yardımcı oldukları için görsel unsurları hızla entegre edebilirler. Aslında, müşterilerin bir videoyla etkileşim kurması metinden 10 kat daha fazladır.

Görsel öğeler nişan almak ve metni bölmek için mükemmel olsa da, bazı işletmeler görüntülerle birlikte geçer. Siteleri fotoğraf ve videolarla doludur. Sitenin bunaltıcı ve darmadağın hissetmesini sağlar.

Etkileşimi artırmak için fotoğraf ve videoların entegre edilmesinin ve bolluğunun harika olduğunu düşünebilirsiniz, ancak çok fazla varsa bunaltıcı olabilir. Çok fazla resim sayfada okunmasını zorlaştırıyor.

Sitenizle başarılı olmak istiyorsanız, sayfanızdaki resimler ve metin arasında bir denge oluşturmanız gerekir. Katılımı mümkün olduğunca artırmaya çalışmak için görsel öğeler eklemeyin.

Görsel öğeleri kasten kullanın. Hizmetlerinizi detaylandıran bir metin bloğunuz varsa, o metnin altına hizmetlerinizi daha ayrıntılı açıklayan bir video ekleyin. Bu, kitlenize hala etkileşimde bulunmaları için ilgi çekici bir nokta verir ve onları etkileşimde tutar.

İzmir web tasarımının neden önemli olduğunu bildiğinizde, siteniz hakkında daha taktiksel kararlar alırsınız. Hayalinizdeki İzmir web sitesini oluştururken, sitenizi çok fazla görsel öğeyle aşırı yüklememeniz çok önemlidir.

  1. İyi içerik

Kitleniz önemli bilgiler almak için İzmir web sitenizi ziyaret eder. Sitenize bilgi eklediğinizde kaliteli bir içerik yazmanız önemlidir.

İyi bir içerik yazmak, kitlenizin sayfada daha uzun süre etkileşimde kalmasını sağlar. Tüm bilgilerinizi okuyacak ve işletmeniz hakkında bilgi edinecekler. Yazı stiliniz tutarlılık için İzmir web sitenizin stiliyle uyumlu olmalıdır.

Sitenizdeki içerik, genel tasarım kadar önemlidir, bu nedenle kitlenize ihtiyaç duydukları değerli bilgileri vermeniz gerekir.