X

Yazar: 8 Mart 2020

İzmir Web Tasarım Neden Önemlidir ?

Web sitenizi yeniden tasarlarken, web sitesi tasarımının önemini merak edebilirsiniz. Kitlenizi ve işinizi nasıl etkiler? Web tasarımının önemli olmasının beş nedenine bakalım.

İzmir Web Tasarım Neden Önemlidir ?

İzmir Web Tasarım Neden Önemlidir ?

1. İlk izlenimi belirler

Kitleniz web sitenizi ziyaret ettiğinde, onlara işletmenizle ilgili ilk izlenimlerini verir. Saniyeler içinde işinizi yargılayacaklar. Bu ilk birkaç saniyede, kitleniz üzerinde olumlu bir etki yaratmak istiyorsunuz.

Web siteniz zevksiz veya modası geçmiş görünüyorsa, kitleniz hemen işletmeniz hakkında olumsuz bir izlenim bırakacaktır. Web sitenizi çekici bulmazlar, bu da onları sayfanızdan alır. Potansiyel müşterileri kaçırırsınız çünkü sayfanızı bir rakip sayfasına bırakırlar.

Web tasarımı önemlidir çünkü kitlenizin markanızı nasıl algıladığını etkiler. Onlarla ilgili yaptığınız izlenimler, sayfanızda kalmasına ve işletmeniz hakkında bilgi edinmesine veya sayfanızdan ayrılıp bir rakibe dönmesine neden olabilir. İyi bir web tasarımı, olası satışları sayfanızda tutmanıza yardımcı olur.

2. Arama motoru optimizasyonu (SEO) stratejinize yardımcı olur

Birçok web tasarım öğesi ve uygulaması, web sitenizde içerik yayınlama şeklinizi etkiler; bu da arama motoru örümceklerinin web sitenizi tarama ve dizine ekleme şeklini etkiler.

Bu berbat etmeyi göze alamayacağınız bir şey. Sayfa içi SEO temel bilgileriniz kapışmazsa, başlangıçtan itibaren görünürlük için yokuş yukarı bir savaşa gireceksiniz.

İçeriğin web sitenizde nasıl yayınlandığının yanı sıra, belirli web tasarım öğeleri SEO’yu doğrudan kendileri etkileyebilir. Web tasarımının nasıl çalıştığını bilmiyorsanız, ancak basitçe söylemek gerekirse, kodunuzun SEO dostu olması gerektiğini anlamak zor olabilir.

Uygun web tasarım uygulamalarını (ve sonraki arama motoru görünürlüğünü) sağlamanın en iyi yolu, ne yaptıklarını bilen bir web tasarım ajansı ile ortaklık kurmaktır.

3. müşteri hizmetleri için izlenim ayarlar

İnsanlar web sitenize bakarak onlara nasıl davranacağınıza karar verebilir. Tasarımınız, kitlenize nasıl baktığınız konusunda onlara fikir verir. Web sitenizin tasarımına herhangi bir çaba göstermezseniz, kitleniz onlara yardımcı olmaya çaba göstermeyeceğinizi bilir.

Web siteniz bir müşteri hizmetleri temsilcisi gibidir. Web siteniz aydınlık, modern ve davetkarsa, kitleniz sayfanızda daha hoş hissedecektir. Web sitenizi ziyaret eden yeni kullanıcılara açık ve misafirperver olduğunuz izlenimini verirsiniz.

Öte yandan, modası geçmiş ve çekici olmayan bir site, işletmenizi soğuk ve uzak görünmesini sağlar. İnsanlar, iyi bir ilk izlenim bırakacak kadar değer vermeyen bir işletmeyi kontrol etmek istemezler.

Web tasarımınızı işinizin dijital yüzü olarak düşünün. Birisi fiziksel konumunuza girdiyse, dostça bir yüzün onları selamlaması ve hoş geldiniz hissetmesini istemez miydiniz? Güncellenmiş ve modern bir web tasarımı, yeni ziyaretçilerinizi karşılayan samimi bir yüze eşdeğerdir.

4. Kitlenize güven kazandırır

İnsanlar kötü tasarlanmış web sitelerine güvenmiyor. Kötü tasarımınızı görürlerse veya bilgiler eski görünüyorsa, sitenize güvenmezler. Güncellenmiş bir web tasarımınız olmadığı için sitenizi keyifsiz veya gölgeli olarak görebilirler.

Bir imalat şirketi ile toplu sipariş vermek isteyen bir kişiyi düşünün. Muazzam miktarda para harcıyorlar, yani üretim web sitesi tasarımınız güven vermiyorsa, siparişlerini yerine getirmek için başka bir işletme bulacaklar.

Öte yandan, profesyonel bir site kitlenize güvendiğini gösterir. İşletmenize güvenecek ve daha fazla kontrol edip rahat edecekler.

Sitenizde kalmaları için kitlenize güven duymanız önemlidir. Ziyaretçiler sitenizde daha uzun süre kaldıklarında, işletmeniz için bu olası satışları yakalamak için daha fazla fırsat yaratırsınız.

5. Rakipleriniz yapıyor

Web tasarımının önemli olmasının bir nedenine ihtiyacınız varsa, işte büyük bir tane: Rakipleriniz zaten web tasarımını kullanıyor. Onlarla rekabet halinde kalmak istiyorsanız, siteniz için web tasarımı kullanmalısınız.

Web sitenizin rekabette öne çıkmasını istiyorsunuz. Eski, modası geçmiş ve düşük kaliteli bir web siteniz varsa, rakibiniz sizi geride bırakacaktır. İyi tasarlanmış web siteleri, web sitenizden daha iyi performans gösterecektir.

Bu, rakiplerinizin olası satışlarını kaybedeceğiniz anlamına gelir. Sayfaları daha çekici olduğu için sayfalarına daha fazla potansiyel müşteri çekecekler.

Web sitenizin tasarımı, işletmenizi rakiplerinizden ayrı tutmanız için bir fırsattır. Diğer işletmelerle rekabet ederken genellikle aynı hizmetlere ve benzer fiyatlara sahip olursunuz. İşletmenizi diğerlerinden ayıracak bir şeye ihtiyacınız var.
Web Tasarım Yarışması

İyi tasarlanmış bir web sitesi, işletmenizin benzersiz özelliklerini sergilemesi için bir fırsattır. Kitlenize, rekabette neden işletmenizi seçmeleri gerektiğini gösterebilirsiniz.