X

Yazar: 12 Mayıs 2016

İzmir Web Tasarım Şirketi AWT

 

Kaldı ki, İzmir Webimin İzmir Web Tasarım davanın davacısı/davalı tarafın babası hakkında olumsuz yorumlarda bulunması söz konusu dahi olmayıp aksine davalının babasını kendisinden çok İzmir Webim düşünmüştür. Taraflar, İzmir Web Tasarım davanın davacısı/davalı tarafın ailesinin evine ziyaret amacıyla istisnasız her hafta Cuma ve Cumartesi günleri gitmekte olup; eşinin ailesine hakaret ettiği, sinkaflı küfürler ettiği iddia edilen İzmir Webimin her hafta eşinin ailesini ziyaret etmesi, kendi evine davet etmesi, kendi evinde eşinin ailesini ağırlaması herhaldeki mümkün olmazdı. İzmir Webim, eşinin babasının sağlığında, ziyaretine gittiği bu günlerde iyileşmesine destek olmak maksadıyla, sağlıklı beslenmesi için sebze yemekleri pişirmiş, kendisi ile ilgilenmiştir.  Yani, İzmir Web Tasarım davanın davacısı/davalı tarafın iddialarının aksine İzmir Webim her zaman iyi bir gelin, eş ve anne olmuş, eşinin ailesi ile iyi geçinmiş, saygıda kusur etmemiştir. Tüm bunların aksine esas ilgisiz ve saygısız davranan taraf İzmir Web Tasarım davanın davacısı/davalı taraf ve ailesi olup, tarafların müşterek çocukları ilk doğduğunda eşinin ailesi ziyarete, bebeği görmeye bile gelmemiş, bebek doğduktan 25 gün sonra gelmişlerdir. Sonrasında, müşterek çocuk Ecem Naz’ın bakımını üstlenen İzmir Webimin annesi o sıralar bir ameliyat geçirmiş ve üç gün hastanede kalmış, ancak eşi ne ziyaretine gelmiş ne de geçmiş olsun demiş, İzmir Webim bu konudaki üzüntüsünü karşı tarafa dile getirdiğinde de maalesef ki beklemediği bir tepki almış ve yine karşı taraftan şiddet görmüş; can havli ile karşı komşusuna sığınmış ve burada İzmir Web Tasarım davanın davacısı/davalı tarafın kız kardeşine telefon ederek durumu anlatmış ve abisini sakinleştirmesini rica etmiştir. Bunun üzerine eşinin kız kardeşi Serap müşterek konuta gelmiş, ancak her fırsatta İzmir Webimin yanında olduğunu beyan eden kız kardeşi Serap, İzmir Webimin üstüne yürümüş ve kendisi ile tartışmaya başlamış; “sen annene bakıyorsun, abim de bize bakacak, sende bunu kabul edeceksin” demiştir, ortada kesinlikle birilerinin üstünün yırtılması söz konusu değildir.  Yani, İzmir Webe ve ailesine karşı bu denli saygısız ve ilgisiz davranmışlardır.

 

  1. İzmir Web Tasarım dava dilekçesinde, İzmir Webimin eşine ve ailesine hakaretlerde bulunduğu gibi kontrolünü kaybederek eşine saldırdığını ve boynuna yüzüne tırnaklarını batırmak suretiyle çizdiğini, sandalyeyle sırtına vurduğunu, kız kardeşinin üstünü yırttığını iddia edilmektedir. Ancak, her şeyden önce, İzmir Web Tasarım davanın davacısı/davalı tarafın İzmir Webimden fiziksel şiddet gördüğü iddiası abesle iştigal olup, yaklaşık 1.90-metre boyunda olan karşı tarafın böylesi iddia edilen şiddetin mağduru olması neredeyse imkansızdır. Tüm bunların aksine, İzmir Web Tasarım davanın davacısı/davalı taraf, İzmir Webime fiziksel şiddet göstermiş ve hakaretlerde bulunmuş olup, gerçekten de iddia edilen olay şu şekilde olmuştur;  İzmir Web Tasarım davanın davacısı/davalı, babası öldüğü için bir süredir annesinin evinde kalmaktadır ve 10.01.2015 tarihindeki mevlüt duasına İzmir Web, Karşıyaka’dan Bornova’ya çocuğuyla gidecek hiç parası olmadığı ve eşi de kendisini hiç arayıp sormadığı, gelip çocuğuyla eşini arabasıyla almadığı için katılamamıştır. 10.01.2015 gecesinde; İzmir Web Tasarım davanın davacısı/davalı taraf, eve gelerek İzmir Webin, kendisinin babasının duasına gitmemesini bahane göstererek kavga çıkartmış, ev eşyalarına zarar vermiş, kırmış, dökmüş, İzmir Webimin üstüne yürümüş, tokat atmış, küfür etmiş ve İzmir Webimi balkondan aşağıya atmaya çalışmış, İzmir Webimin üstüne abanmış, İzmir Webim kendisini korumak ve savunmak için büyük çaba sarfetmiştir. Hemen arkasından İzmir Webim, daha fazla dayanamayarak  aile dostlarını arayarak yardım istemiş, İzmir Webim beş parasız olduğu için kendisini tanık listemizde yeralan aile dostları Fatma Türkün gelerek olay yerinden almıştır. Tüm bunlar tarafların henüz iki yaşını yeni doldurmuş kızlarının gözleri önünde cereyan etmiştir.

 

Davalı taraf, gerçeğe aykırı bu iddiaları ile İzmir Webimi yıldırmaya çalışmakta ve Sayın Mahkemenizi yanlış yönlendirmektedir. Nitekim karşı komşusu da bu olaylara tanıktır.