X

Yazar: 15 Mart 2020

Güncel İzmir Web Siteleri

İzmir Web tasarımında güncel, stil ve eklektik deneyime yönelik bir stil için bir tadı yansıtan iki otoriter eğilim vardır. Güncel stili mi yoksa deneyim odaklı stili mi seçeceğiniz, hedef kitlenin zevkine ve ihtiyaçlarına bağlı olmalıdır.

Güncel İzmir Web Siteleri

Güncel İzmir Web Siteleri

Küçük tasarımın geniş bir perspektiften güncel tadı, 19. yüzyılın başlarında mimarlık ve tasarımdaki kaliteli hareketle ortaya çıktı. Kaliteli hareket dış süslemeye ve sanat ve tasarım içindeki her türlü dışlanmaya karşıydı. İşlevciler, mimarlığın ve tasarımın öncelikle işlevsel olması ve gereksiz süslemeden yoksun olması gerektiğine inanıyorlardı. Estetik bir bakış açısından, kaliteliler küçük ve kaliteli tasarımı daha çekici buldular ve 19. yüzyılın başlarında baskın olan Art Nouveau hareketinin estetik değerlerine karşı çıktılar. Tasarımdaki bu tat, günümüzde hala tat içindeki baskın söylemlerden biridir.

New York tasarımcısı Bruce Mau’nun sunum sitesi, www.websitesi. com, işlevsellik ve estetik arasında hoş bir dengeye sahip güncel, küçük bir siteye örnektir. Alanın yabancı estetiği yoktur; ancak renk, yazı biçimi ve düzen biçimindeki az sayıdaki görsel etkisi küçük bir paradigma içinde üstün bir estetik kalite taşır. Dış estetiği olmayan küçük bir İzmir Web sitesi ve yalnızca yazı tipi ve metin düzeni biçimindeki görsel efektler, bir sürü güzel resim ve süslü Flash kurulumları olan bir İzmir Web sitesi kadar estetik olarak hoş olabilir. Hangi stilin tercih edileceği, sitenin amacına ve hedef kitlenin zevkine bağlı olacaktır.