X

Yazar: 21 Mart 2020

Bazı İzmir Web Teknolojileri

JavaScript

StackOverflow’un yıllık anketine göre JavaScript, en çok kullanılan programlama dilidir ve katılımcıların% 62,5’i bunu kullandığını iddia etmektedir.

Temel web teknolojilerinden biridir ve hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, tüm temel konuları kapsayan, işlevler ve nesnelerle çalışan, DOM ile etkileşime giren vb. Bu temel eğitime başlayabilirsiniz. 2019 – Javascript hızlı bir şekilde gelişiyor, bu yüzden öğrenirken en yeni dil “avantajlarından” yararlanmanızı sağlıyor.

Bazı İzmir Web Teknolojileri

Bazı İzmir Web Teknolojileri

Ruby

Geliştiriciler Ruby’yi ve tüm doğru nedenleri seviyorlar. Kullanıcı dostu ve kullanımı gerçekten kolay olacak şekilde tasarlanan bu programlama dilinin genellikle “programcının en iyi arkadaşı” olarak adlandırılması şaşırtıcı değildir.

Ruby’den bekleyebileceğiniz daha kısa, okunabilir bir koddur. Ne yazık ki, bu bazen diğer programlama dillerine kıyasla daha düşük verimlilik anlamına gelir – ancak daha yüksek verimlilik anlamına gelir.

Web geliştirme dünyasında yeni başlayan biriyseniz, Ruby ilk programlama dilinin öğrenmesi için mükemmel bir seçim olacaktır. İyi yazılmış bir Ruby kodu, sade İngilizce dilinde cümle kadar neredeyse okunabilir olabilir.

Ancak çoğu insanın Ruby’yi kullanmasının gerçek nedeni, popüler çerçevesidir – metinde daha önce bahsettiğimiz Ruby on Rails. Rails ile elde edilen mükemmel verimlilik, onu bir koşu başlatmayı hedefleyen yeni başlayanlar için ortak bir seçenek haline getirir.

Elixir

Elixir 2011’de ortaya çıktı ve neredeyse hemen popülerlik kazandı. 80’lerde Ericsson tarafından geliştirilen bir dil olan Erlang’dan ilham aldı. Elixir’in yazarı José Valim, Erlang’ı sevdiğini ancak biraz iyileştirme yapabileceği bazı şeyleri fark ettiğini söyledi.

Scala

Scala, Ölçeklenebilir Dil anlamına gelir ve “Java’yı yeniden yazma” girişimlerinden biridir ve Java Sanal Makinesi (JVM) üzerinde çalışmak üzere derlenmiştir. Bu programlama dilinin LinkedIn, Twitter ve The Guardian gibi şirketlerin kod tabanlarında kullandığını göz önünde bulundurarak oldukça başarılı olduğunu söylemek güvenlidir. Scala, karmaşık bir dil olduğu kadar öğrenmeye değer bir dil olarak bilinir.

Bu 3 saatlik temel eğitim, Scala ile yolculuğunuza başlamak için iyi bir yol olabilir.