X

Yazar: 31 Mart 2020

Başarılı Bir Web Tasarım Projesi Planlama

Herhangi bir projede olduğu gibi, planlama da web projenizde para ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Başarılı bir web tasarım projesine hazırlanmanıza yardımcı olabilecek bazı ipuçları.

Harika bir ekip oluşturun

Başından sonuna kadar projeye aktif olarak katılan bir ekip, projeyi her zaman ileriye taşımakta büyük bir fark yaratıyor. Siteyi yayınlandıktan sonra yönetmeyi planlıyorsanız, teknik bir kişinin bu sürece en baştan dahil olmasını sağlamak işlerini kolaylaştıracaktır.

En iyi takım, farklı perspektiflere sahip olan yaklaşık üç ila beş kişiden oluşan küçük bir takımdır; satış, geliştirme, teknik vb. İlerlemeye devam etmek için düzenli olarak devam eden toplantıların en iyi sonucu verdiğini görüyoruz.
Bunu markanızı güçlendirmek için bir fırsat olarak düşünün

Bir web sitesi tasarımı birçok sorunun kapısını açar. Bunlar, kitlenizin kim olduğu ve ne yapmasını istediğinizle ilgili temel kavramlardan sunduğunuz ürün ve hizmetlere, logo kullanımı ve renk seçimi gibi mekaniğe kadar uzanmaktadır. Güçlü bir markanız varsa, web tasarım sürecinizin onunla uyumlu olduğundan emin olun. Bir markanız yoksa, web sitesi tasarım süreci minyatür bir markalama süreci olabilir.

Başarılı Bir Web Tasarım Projesi Planlama

Başarılı Bir Web Tasarım Projesi Planlama

Özellikle içerikle fazla uğraşmaktan kaçının

Otuz sayfalık bir site geliştirmeye karar verirseniz ve site içeriğini maliyet tasarrufu önlemi olarak kendi başınıza oluşturmayı seçtiyseniz, çok fazla iş için kaydolduğunuzu düşünün. Bu içeriğin oluşturulmasındaki gecikmeler, geliştirme sürecini aylarca uzatabilir. İyi içerik oluşturmak her zaman zordur ve iyi yapmak, bunun için zaman ve enerjiyi bütçelemek anlamına gelir.
Sürecin başlarında içeriği etkili bir şekilde yönetmek için stratejiler geliştirmek

Kirala. İçeriğinizi sizin için geliştirmek için dışarıdaki bir kaynağa yatırım yapın. Shew Design sizin için içerik geliştirebilir veya sizin için bunu yapmak için alt yükleniciler bulabilir ve onlarla çalışabilirsiniz.
Küçük başla. Büyük bir site planlamak yerine, küçük bir site planlayın ve gerekirse yeni sayfalar ekleyin.
Mevcut içeriği yeniden kullanın. Site haritasından başlayarak sitenizi zaten sahip olduğunuz içerik etrafında planlayın.

Gelecekteki devam eden içerik ihtiyaçlarınızı tahmin edin

Google sık sık değişen siteleri ödüllendirir, dolayısıyla sıralamalar öncelikliyse, sitenize düzenli aralıklarla içerik eklemek ve güncellemek önemlidir. Ayrıca, sitenizin kuruluşunuzdaki değişiklikleri (yeni programlar, ürünler, hizmetler vb.) Yansıtacak şekilde güncellenmesi gerekecektir. İçeriği güncel tutmanın bazı örnekleri şunlardır:

Devam eden blog gönderileri oluşturma

Kitlenizin belirli sayfalara nasıl yanıt verdiğine bağlı olarak mevcut içeriği hassaslaştırma (örneğin, açılış sayfaları dönüşmüyorsa)

Sosyal medya kampanyalarıyla çalışan sayfalar oluşturma

Devam eden değişiklikler için zaman ve para bütçelendirilmesi başarılı bir site için önemli olacaktır.

Destek ve teknik ihtiyaçları tahmin edin

Teknoloji hızla değişiyor. Tipik bir WordPress sitesi, periyodik olarak güncellenecek eklentiler ve temalar şeklinde düzinelerce bileşen parçası kullanır. Bu eklentileri güvenli ve kontrollü bir şekilde güncellemek için bir işleme sahip olmak önemlidir. Birçok kuruluş bunu kendileri yapmayı tercih eder, ancak sizin için bakım ve devam eden revizyonları ele alabilecek destek planları da sağlıyoruz.

Yedekleme stratejiniz olsun

Yeni bir site oluştururken yaptığımız ilk şeylerden biri, her gün iki yedek oluşturan bir modül kurmaktır. Buna ek olarak, bu modül üç haftalık yedeklemeden oluşan bir biriktirme listesi tutar. Site saldırıya uğradığında ve daha önceki bir noktaya geri dönmeniz gerekiyorsa bu harika bir kaynaktır.

Sitenizin güvenli olduğundan emin olun

Başarılı bir sitenin korunması için güvenlik çok önemlidir. Güvende olmak için yapabileceğiniz bazı basit şeyler şunlardır:

Harf, rakam, karakter kombinasyonu kullanan güçlü şifreler kullanın

Siteyi kullanması gereken kişilere erişimi kısıtlayın ve yetkilerini uygun şekilde sınırlayın (örneğin yazarın yönetici erişimine izin vermeyin)